GRAFICY Z „CHEMIKA” NA WARSZTATACH W WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ W KATOWICACH (FOTO)

03W listopadzie i na początku grudnia dwie klasy technik cyfrowych procesów graficznych z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach. Nasi uczniowie razem z nauczycielami przedmiotów zawodowych pojechali do Katowic na Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych WST, gdzie mogli poczuć się jak studenci i wziąć udział w kilkugodzinnych zajęciach.

Klasa I GR poznała podstawy modelowania 3D. W zajęciach prowadzonych w nowoczesnej pracowni komputerowej w ciągu kilku godzin młodzi graficy tworzyli obiekty 3D w programie SketchUp.

Klasa III GR również miała zajęcia z modelowania 3D, ale dodatkowo uczniowie mogli spróbować swoich sił w tworzeniu prac graficznych techniką suchej igły. Co to za technika? Przeczytajcie sobie na https://pl.wikipedia.org/wiki/Sucha_igła . Zajęcia z grafiki warsztatowej odbyły się w pracowni druku wklęsłego. Wszyscy mieli możliwość stworzenia swojego dzieła od podstaw. Gotowe wydruki i płytki z pracami można było obejrzeć podczas dni otwartych na wystawie w holu przed halą sportową.

Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu pracowników WST w Katowicach i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy częściej gościć w murach tej nowoczesnej uczelni. O wspólnych planach oświęcimskiego Chemika i WST w Katowicach mamy nadzieję napisać już wkrótce.

Warsztaty dla klas technika cyfrowych procesów graficznych zostały zorganizowane zgodnie z planem wycieczek przedmiotowych, które są uzupełnieniem zajęć w szkole. Każda klasa graficzna i informatyczna ma zaplanowanych kilka wycieczek rocznie do zakładów pracy, na targi branżowe, uczelnie wyższe i do miejsc związanych z przyszłym zawodem. Organizatorami wycieczek są nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Edmund Żółtowski

Zdjęcia Magda Krieger i Edmund Żółtowski