PODSUMOWANIE MIKOŁAJKOWEJ ZBIÓRKI DLA KOCURKA I BURKA W CHEMIKU

kotekUczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów z oświęcimskiego schroniska.

Młodzież zaangażowała się w akcję co przełożyło się na ilość zebranej karmy. Wykazali się empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom ze schroniska.

W dniu 12 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunami Mieczysławem Kurczabem i Kazimierzem Foltynem odwiedzili schronisko dla zwierząt na Kamieńcu. Uczniowie przekazali dla potrzebujących zwierząt dary w postaci worków i puszek z karmą, misek, ciepłych kołder i koców. Wszystkie rzeczy były gromadzone sukcesywnie od początku roku szkolnego u opiekunów Samorządu Uczniowskiego Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba. Wyprawa do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności za zwierzęta i refleksje na temat ich właściwego traktowania.

Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. O efekcie świadczy wymalowany psim ogonem uśmiech i błysk nadziei w psich oczach …- być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje im prawdziwy dom, otoczy miłością i opieką. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła, a odwdzięcza się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem.

W imieniu czworonożnych podopiecznych Schroniska na Kamieńcu, porzuconych, pokrzywdzonych przez ludzi, jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dzięki Waszej pomocy udało się nam pomóc wielu chorym i porzuconym zwierzętom. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu akcjom częściej będziemy pamiętać o potrzebujących istotach, a Akcja Charytatywna na rzecz Bezdomnych Zwierząt na Kamieńcu stanie się wydarzeniem cyklicznym, wpisującym się w życie naszej szkoły.