Warsztaty profilaktyczne

pub1W dniach: 1 i 5 grudnia 2016 roku, w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla młodzieży „Współczesne zagrożenia młodzieży związane z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi. Wykorzystywanie przestrzeni wirtualnej w zjawiskach narkotykowych”. Zajęcia prowadził pedagog resocjalizacji Piotr Rychły z Centrum Doradczo Szkoleniowego  „Auxilium” w Czechowicach –Dziedzicach.

Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży realnych skutków i konsekwencji związanych z sięganiem po środki psychoaktywne, ze szczególnym uwzględnieniem nowych „trendów” narkotykowych.  Przybliżyły także uczniom, na czym polega zjawisko manipulacji dot. mitów i stereotypów w zagrożeniach narkotykowych oraz społeczno-prawne konsekwencje sięgania po środki psychoaktywne.

W zajęciach, które były przeprowadzone w formie interaktywnej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, uczestniczyło łącznie ok. 440 uczniów 22 klas – liceum,  technikum i gimnazjum. Poruszana tematyka oraz niekonwencjonalna forma przekazu, wykorzystująca potencjał emocjonalny uczestników spotkała się z aprobatą naszych podopiecznych. Nasza młodzież była żywo zainteresowana omawianym tematem, brała aktywny udział w spotkaniach, co jednoznacznie świadczy o konieczności kontynuowania tego typu przedsięwzięć w naszej placówce.

W/w zajęcia były finansowane przez Urząd Miejski w Oświęcimiu.

Pedagog,

Joanna Wiktor-Sieprawska