Spektakl profilaktyczny w ramach programu „Profilaktyka a Ty” [FOTO]

img_3068W październiku w naszej szkole zaprezentowano uczniom pierwsze działania szkolnego PaT-PORTU, grupy która działa w PZ Nr 2 w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” od czerwca 2016 roku . W skład grupy wchodzą uczniowie klas III gr, II ch. Opiekunkami są Panie Małgorzata Trzop i Agnieszka Kapcia.

Celem programu jest promowanie wśród młodzieży mody na życie wolne od przemocy i uzależnień – narkotyków, dopalaczy, alkoholu, frustracji, Internetu, agresji, przemocy oraz wzmacnianie postaw asertywnych, budowanie relacji przeciwdziałających samotności i odrzuceniu młodzieży przez rówieśników.

Przedstawiony spektakl kabaretowy zwracał uwagę  na poważny problem, jakim jest  uzależnienie młodych ludzi od smartfonów, komputerów i Internetu.

Niebawem będzie można zobaczyć kolejne efekty pracy uczniów, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

A. Kapcia, M. Trzop