Matura bez stresu

DSCN1617W dniu 14 marca br. w naszej szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne „Matura bez stresu” dla młodzieży klas III liceum i IV technikum. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie 12 klas maturalnych. Zajęcia prowadziły studentki psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach – Wiktoria Liman i Alicja Dobrowolska.

Ich celem był wzrost wiedzy młodzieży na temat istoty stresu, jego objawów
i uwarunkowań, skierowanie ich uwagi zarówno na negatywne, jak i pozytywne skutki stresu, oraz ich wpływ na zdrowie, samopoczucie i sprawność psychospołeczną. Nasi uczniowie dowiedzieli się także jak kształtować umiejętności zapobiegania negatywnym skutkom stresu oraz redukować napięcie emocjonalne, które niewątpliwie będzie im towarzyszyć podczas nadchodzących egzaminów maturalnych.

Tego typu zajęcia są cyklicznie realizowane w naszej placówce, w ramach wieloletniej współpracy z katowicką uczelnią. Atrakcyjna forma przekazu i aktywność naszych uczniów jednoznacznie świadczą o dalszej konieczności ich kontynuowania.

Pedagog, Joanna Wiktor-Sieprawska