Wielkie sukcesy naszych pływaków na Zimowych Mistrzostwach w Łodzi

SONY DSC

Wspaniałymi osiągnięciami zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, funkcjonującej w ramach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego Małopolski. Materiał będzie także dostępna na łamach najbliższego numeru Głosu Oświęcimskiego. Odnośniki znajdują się do wglądu pod publikacją.

W trakcie trwania imprezy pływackiej indywidualnie rekord Polski na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 1;52;39 poprawił MICHAŁ DASZKIEWICZ z II GMS, który na co dzień pracuje pod czujnym okiem trenera Andrzeja Branii.

Warto podkreślić, że podopieczni Andrzeja Branii ustanowili również nowy rekord Polski na dystansie sztafetowym 4 x 200 metrów stylem dowolnym z wynikiem 7:52;25 poprawiając  tym samym poprzedni rekord o prawie 6 sekund. Panowie płynęli w składzie Michał DaszkiewiczMarcin MalarzDawid Dankiewicz i Jan Więzik.

Rewelacyjny występ podczas polskiego championatu odnotował również Maciej Krulikowski, który na 200 metrach stylem klasycznym poprawił swój rekord życiowy, aż o 2,5 sekundy i jako ósmy zameldował się na mecie finałowego wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym.

O medale ocierała się zawodniczka Katarzyna Kołodziej, która wywalczyła czwartą lokatę na niecodziennym dla niej dystansie 200 metrów stylem motylkowym, bijąc rekord życiowy. Jako piąta zameldowała się na mecie w wyścigu 100 metrów stylem motylkowym, w którym zaledwie o 9 setnych dzieliło ją od brązowego medalu.

Bardzo blisko pozycji medalowej znalazły się również dziewczęta na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym, które płynąc w składzie Marta KlimekKatarzyna KołodziejNatalia Lewandowska i Justyna Pisarek dotknęły ściany basenu jako czwarte.

Wspaniale zaprezentowała się również młoda, lecz bardzo zdolna Marta Klimek, która po raz pierwszy wystąpiła w ścisłym seniorskim finale na 200 metrów stylem dowolnym, bijąc własny rekord życiowy. Uczennica drugiej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wywalczyła również wysokie dziewiąte miejsce z rezultatem 2.01.94.

W Łodzi nie zawiódł również Sebastian Ciastoń, który w finale na 400 metrów stylem zmiennym, po pięknej walce uplasował się na piątej pozycji. Tuż za nim był jego o dwa lata młodszy kolega z grupy Mateusz Dubas, kończąc dystans ze świetnym rekordem życiowym.

W gronie finalistek znalazła się również Dominika Adamiec, która na 200 metrów stylem motylkowym zajęła dziewiątą pozycję oraz Patryk Blachura, który na tym samym dystansie wywalczył identyczne miejsce.

Z występu zawodników Oświęcimskiej SMS bardzo zadowolony był dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu Jacek Stoch:
„Wielkie gratulacje dla zawodników za świetne rezultaty osiągnięte dzięki wielkiej ambicji i woli walki. Sukces nie byłby możliwy bez solidnej pracy na treningach pod kierunkiem wysokiej klasy trenerów p. Jadwigi Zieleńskiej – Starzec, p. Andrzeja Branii, p. Piotra Woźnickiego, p. Przemysława Ptaszyńskiego oraz trenera koordynatora p. Marka Dorywalskiego. Nasi zawodnicy mają zapewnione jedne z najlepszych w kraju warunki do treningów  i nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego dlatego jestem pewny, że możemy liczyć na dalsze sukcesy”.

W sesji popołudniowej Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dzielnie prezentowały się zawodniczki Anna KempaMarta KlimekAlicja KrauzeKatarzyna KołodziejJustyna Pisarek i Dominika Kosińska.
Wśród mężczyzn płynęli Kamil GoleniecMaciej KrulikowskiOskar Cieśla, Kacper MayerbergPatryk BlachuraMarcin SzarpakMikołaj Kempa i Sebastian Ciastoń.

Gratulujemy Serdecznie wszystkim finalistom, półfinalistom i uczestnikom Mistrzostw Polski z naszej ekipy, którzy ze wszystkich sił walczyli o jak najlepsze wyniki dla całej drużyny.

Relacja w Portalu Oświatowym

Materiał w MalopolskaOnline.pl