Wiosenny Turniej Piłki Nożnej z okazji Światowego Dnia Sportu

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców, mają frajdę. Światowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w szkole mistrzostwa sportowego.

Dnia 5  kwietnia 2018 roku odbył się coroczny wiosenny turniej piłki nożnej  organizowany przez Samorząd Uczniowski. Od rana nasze szkolne drużyny ścierały się w walce między sobą ; były emocje, sportowa rywalizacja, ogromny zapał i poświęcenie zawodników. Na szczęście obyło się bez kontuzji. Kolejne miejsca na podium zajęły:

I miejsce- klasa IV elektroniczna

II miejsce klasa II eln/inf

III miejsce klasa III d

W kalendarzu ONZ 6 kwietnia jest poświęcony sportowi i od 2014 roku, dla upamiętnienia otwarcia pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju.

ONZ zaznacza, że chce w ten sposób „podkreślić rolę i potencjał sportu  w kwestii  przestrzegania praw człowieka, a także usuwania barier oraz promowania międzyludzkiej solidarności na świecie”.

– Sport jest uniwersalnym językiem ludzkości, który  jednoczy ludzi i narody ponad istniejącymi podziałami. Sport dowartościowuje młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz pogłębia znaczenie  wartości, za jakimi opowiada się ONZ: równość, wzajemny szacunek i zasady fair play. Sport pomaga szerzyć przesłanie o pokoju, sprzyja zmianom społecznym i osiągnięciu Milenijnych Celów Rozwoju – pisał w swoim przesłaniu Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ.