Nowy hokejowy projekt w oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Hokejowego  Unia Oświęcim w sezonie 2022/23 będą uczestniczyć w rozgrywkach  Karpackiej Ligi Juniorów w kategorii U-16. W rywalizacji biorą udział zawodnicy z Czech, Słowacji, Rumunii, Ukrainy i Polski.

Liga rozgrywana jest trybem turniejowym, zespoły grają mecze  w systemie „każdy z każdym”,  co daje  zawodnikom możliwość ciekawych  sportowych konfrontacji na poziomie rozgrywkowym Młodzika, a w przyszłości także Juniora Młodszego.

Mamy nadzieję, że Karpacka Liga Juniorów będzie dodatkowym atutem Naszej Szkoły, który zachęci nowych uczniów i zawodników do wstąpienia w nasze szeregi i kontynuowania w Oświęcimiu kariery szkolnej i sportowej.

W tym sezonie odbył się już pierwszy turniej ligowy, którego byliśmy gospodarzami.

Końcowa kolejność turnieju:

1. UKH Unia Oświęcim
  2. MOSM Tyskie Lwy
  3. MMKS Podhale Nowy Targ
  4. DLSS Daugavpils,
  5. ŁKH Łódź
  6. Dunarea Galati
  7. Olimpia Ploiesti.

W całej lidze rozegrano w sumie 24 meczów, każda z drużyn miała możliwość zdobycia punktów w  sześciu spotkaniach.

Zawodnicy oświęcimskiego SMS występujący w rozgrywkach KLJ: Kacper Rydzoń, Wojciech Jóźwiak, Mateusz Staniecko, Kuba  Karpiński, Artem Tarnodorskyi, Przemysław Ćwiek; Radosław Kot, Aleksander Wanat, Jakub Tondryk, Artem Korotych, Franciszek Kożuch.

Trenerzy: Wojciech Stachura, Witold Magiera