Dni otwarte w naszej szkole

PTE 2015W dniach 15 – 16 grudnia 2015 roku w Naszej Szkole odbyły się XVII Powiatowe Targów Edukacyjne. Główną ideą dwudniowego wydarzenia było zaprezentowanie bardzo bogatej oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu oświęcimskiego. Halę sportową szkoły zapełniły tłumy gimnazjalistów, którzy na targach wybierali drogę swojej dalszej edukacji. W trakcie XVII Powiatowych Targów Edukacyjnych odbyły się Dni Otwarte naszej szkoły. Zgodnie z tradycją na gimnazjalistów czekało wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji. Uczestnicy Dni Otwartych wzięli udział m.in: w pokazach instalacji urządzeń elektronicznych, testach osobowości zawodowych oraz zajęciach z musztry wojskowej. Na specjalnym świątecznym stanowisku uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tradycjami Bożonarodzeniowymi angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, grą w angielsko – niemieckie domino, a także opracowaniem wyjątkowych i niepowtarzalnych życzeń świątecznych. Duże zainteresowanie wywołały także liczne pokazy chemiczne, które prezentowaliśmy w naszej nowoczesnej i bardzo dobrze wyposażonej pracowni chemicznej. W trakcie dni otwartych gimnazjaliści zapoznali się także z zawartością kaloryczną świątecznych potraw, obliczaniem BMI, jak również zapotrzebowaniem organizmu na składniki pokarmowe. Po kalorycznej kalkulacji wybranych potraw młodzież wzięła udział w tworzeniu ekologicznych ozdób świątecznych oraz pokazie chemicznych dodatków do świątecznej żywności. W celu jak najlepszego poznania oczekiwań edukacyjnych przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych przygotowaliśmy specjalną ankietę, która miała na celu opracowanie oferty edukacyjnej odpowiadającej na potrzeby i zainteresowania młodzieży. Podczas dni otwartych dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klas mundurowych naszego ”Chemika”. Nad przebiegiem oraz organizacją tegorocznych dni otwartych czuwała p.Katarzyna Kaczmarzyk.

        Dziękujemy Wszystkim za przybycie do Naszej Szkoły !
                 / Jakub Konior – lider Koła Medialnego PZNr2SOMSiT /
zobacz:

http://faktyoswiecim.pl/fakty/dni-otwarte-chemika-w-czasie-targow-edukacyjnych-foto/

[zobacz też w galerii]

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.