Matura bez stresu

bezstresuW dniach: 11 i 14 marca 2016 roku na terenie naszej szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe „Matura bez stresu”. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klas maturalnych liceum i technikum. Prowadzone były przez trenera-psychologa p.Aleksandrę Żyłkowską, w ramach współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach. Podczas zajęć, które łączyły w sobie psychoedukację z technikami relaksacyjnymi nasza młodzież miała okazję uświadomić sobie jak działa stres, jak go dostrzec oraz jakie szkody powoduje w organizmie człowieka. Uczniowie zapoznali się również z najnowszymi badaniami na temat stresu pozytywnego, który motywuje do działania oraz technikami relaksacyjnymi pomagającymi odstresować się w nerwowych sytuacjach.

Taka wiedza będzie im niezbędna zwłaszcza przed tym ważnym i trudnym wydarzeniem, jakim jest egzamin maturalny.

Pedagog J. Sieprawska