Nasi uczniowie na debacie European Youth Debating Competition [FOTO]

21 maja 2019 roku pięcioro  uczniów z klasy 2ch pojechało do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie, aby wziąć udział w kolejnej edycji projektu European Youth Debating Competition. Projekt EYDC to wielowymiarowa inicjatywa, której celem jest zaangażowanie młodych ludzi do wspólnej dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami współczesnego świata dzięki wyposażeniu ich w umiejętności publicznego wygłaszania niezależnych opinii i obrony swoich argumentów. Udział w konkursie ma także zachęcić młodych ludzi do kształcenia się w zakresie nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii i matematyki (ang. STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics). Zmagania na argumenty odbywają się  w kilku krajach Europy (Belgii i Holandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii), a finaliści spotykają się  w Berlinie.

Dyskusja prowadzona była w języku angielskim, a tematyka obecnej debaty dotyczyła przyszłości świata w dobie tworzyw sztucznych i rozwiązywania problemu ich nadmiernej produkcji. Uczestnicy zabierali głos i przez  minutę mogli się odnieść do wątków toczącej się  dysputy. Najlepsze wypowiedzi skutkowały awansem do grupy finałowej.

Nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w tym projekcie. I choć tym razem nie zabierali głosu, było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie, które zapewne zachęci ich do udziału w przyszłych debatach. Uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach doskonale rozwija też kompetencje językowe.

Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia  są również dostępne na stronie organizatora:

https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/mlodziez-debatuje-o-zrownowazonym-rozwoju-zwyciezcy-jada-na-final-do-berlina

Opiekunem grupy był p.Paweł Wysogląd

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.